3. Soluksuz Senfoni

Jpeg
OSAS Cerrahisi
25 February 2016
robotik-cerrahi-konresi-1-4
38. Türk Ulusal KBB Kongresine “Uyku Apnesi ve Horlama” ve “Transoral Robotik Cerrahi”
30 October 2016

3. Soluksuz Senfoni

Doç. Dr. Murat Karaman

 

  1. Soluksuz Senfoni Kongresi, ikinci gününde düzenlenen paneller, videokonferanslar ve klasik müzik dinletisinin ardından sona erdi. 4. Soluksuz Senfoni Kongresinin 2017 yılında düzenlenmesi planlanıyor.

 

medical-slide-1

Yrd. Doç Dr. Mazhar Çelikoyar’ın moderatörlüğünü yaptığı “OUAS ve Horlamada Palatofarengeal Cerrahiler” başlıklı oturuma; Doç. Dr. Ömer Tarık Selçuk, Doç. Dr. Adin Selçuk, Doç. Dr. Aytuğ Altundağ ve Doç. Dr. Murat Turhan sunumlarıyla katıldılar.

Bu oturumun ardından kongreye Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, Op. Dr. Ömer Çağatay Ertugay ve Op. Dr. Celal Ünver’in sunumlarıyla devam edildi.

“OUAS ve Horlamada Dil Kökü Cerrahileri” başlıklı videokonferansın moderatörlüğünü Prof. Dr. Ahmet Ömer İkiz üstlenirken Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan, Doç. Dr. Ömer Karakoç, Doç. Dr. K. Şerife Uğur ve Doç. Dr. Murat Karaman konferansta sunum yaptılar.

Deniz ve Doğan Doğangün kardeşlerin klasik müzik konserinden sonra oturum başkanlığını Prof. Dr. Fatma Tülin Kayhan’ın yaptığı “OUAS ve Horlamada Tanı ve Cerrahi Dışı Tedavi Yöntemleri” konulu konferansta Prof. Dr. Muzaffer Ateş, Yrd. Doç Dr. Engin Aynacı ve Yrd. Doç. Dr. Taylan Gün sunumlarıyla yer aldılar.

Prof. Dr. Muharrem Dağlı’nın oturum başkanlığını yürüttüğü “OUAS ve Horlamada ‘Sistemik ve Sıradışı Hastalıklar’ “ başlıklı panele Prof. Dr. İbrahim Hızalan, Prof. Dr. Sedat Çağlı, Prof. Dr. Ahmet Ural ve Op. Dr. Erhan Demirhan katılarak sunum yaptılar.

“OUAS ve Horlama Tedavisine Farklı Bakış Açıları” başlıklı panel, Doç. Dr. Murat Karaman’ın oturum başkanlığında gerçekleştirilirken; Prof. Dr. Öncel Koca, Yrd. Doç. Dr. Mazhar Çelikoyar, Doç. Dr. Tolgahan Çatlı, Yrd. Doç. Dr. Burak Ülkümen sunumlarını dinleyicilerle paylaştılar.

Medipol Üniversitesi Hastanesinde düzenlenen kongre, Prof. Dr. Nazım Alkurdi ve Op. Dr. Nazım Bozan’ın sunumlarıyla tamamlandı.

 

 

 

Bir Cevap Yazın